Ubuntu LibreOffice'de Arial, Times New Roman Gibi Fontların Kullanımı

Ubuntu LibreOffice'de Arial, Times New Roman Gibi Fontların Kullanımı

Eğitim kurumlarının çoğu hala Microsoft Fonts kullanıyor. Diğer ülkelerden emin değilim, ancak Times New Roman ve Arial yazı tipleri, kolejlerdeki ve okullardaki neredeyse her türlü belgeleme çalışması, proje ve ödevler tarafından hala yaygın olarak kullanılmaktadır. Yalnızca eğitim kurumları değil, çoğu devlet ve özel ofis, küçük organizasyonlar ve dükkanlar hala MS Windows Yazı Tiplerini kullanıyor. Her ihtimale karşı, Windows yazı tiplerini kullanmanız gereken bir durumdaysanız, Microsoft Windows yazı tiplerini Ubuntu Linux masaüstlerine nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ubuntu Terminalden öncelikle Güncellemeleri yapalım 

$ sudo apt update

Devamında alttaki kurulum komutunu giriniz.

$ sudo apt install ttf-mscorefonts-installer

Ms-font

Arial, Times New Roman

Onaylarının ardından kurulum gerçekleşecektir.

 

Release date : 19.03.2023 Author : Samet Views : 225 Category : Ubuntu

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.