Virtualbox nedir ?

Virtualbox nedir ?

VirtualBox, kurumsal ve ev kullanımı için güçlü bir x86 ve AMD64/Intel64 sanallaştırma ürünüdür. VirtualBox yalnızca kurumsal müşteriler için son derece zengin özelliklere sahip, yüksek performanslı bir ürün olmakla kalmaz, aynı zamanda GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) sürüm 3 koşulları altında Açık Kaynak Yazılım olarak serbestçe kullanılabilen tek profesyonel çözümdür.

Şu anda VirtualBox, Windows, Linux, macOS ve Solaris ana bilgisayarlarında çalışır ve Windows (NT 4.0, 2000, XP, Server 2003, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok sayıda konuk işletim sistemini destekler. ), DOS/Windows 3.x, Linux (2.4, 2.6, 3.x ve 4.x), Solaris ve OpenSolaris, OS/2 ve OpenBSD. VirtualBox, sürümlerle aktif olarak geliştirilmektedir ve sürekli büyüyen bir özellik listesine, desteklenen konuk işletim sistemlerine ve üzerinde çalıştığı platformlara sahiptir.

VirtualBox, özel bir şirket tarafından desteklenen bir topluluk çabasıdır: Oracle, ürünün her zaman profesyonel kalite kriterlerini karşılamasını sağlarken herkes katkıda bulunmaya teşvik edilir. Kurulum Dökümanları Sürekli Güncellendiğinden Burayı takip etmenizi öneririm.

Release date : 29.03.2023 Author : Samet Views : 244 Category : Technology

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.