Directadmin Sunucu Yönetim Paneli

Directadmin Sunucu Yönetim Paneli

DirectAdmin, web sitelerinin bir web tarayıcısı aracılığıyla yönetilmesine izin veren, grafiksel, web tabanlı bir web barındırma kontrol panelidir. Yazılım, tek bir örnekten bağımsız, bayi ve paylaşımlı web barındırmayı etkinleştirecek şekilde yapılandırılabilir. DirectAdmin ayrıca kontrol paneli içinden sunucu görevlerinin yönetimine ve paket yazılımlarına (Apache HTTP Sunucusu, PHP ve MySQL gibi) yükseltmelere izin vererek sunucu ve barındırma yapılandırmasını basitleştirir.

Cpanel ve Plesk'e göre daha basit yapıya ve stabil çalışması ön plana çıkmaktadır.

Release date : 22.06.2023 Author : Samet Views : 167 Category : Servers

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.