InterWorx Sunucu Yönetim Paneli

InterWorx Sunucu Yönetim Paneli

InterWorx, Liquid Web barındırma yan kuruluşu Nexcess tarafından cPanel'e alternatif olarak kullanılır.

Kullanıcılar, kontrol panelinin işlevlerine hem CLI hem de bir grafik kullanıcı arabirimi (GUI) aracılığıyla erişebilir.

GUI, InterWorx'u oluşturan iki sisteme bölünmüştür: NodeWorx ve SiteWorx. NodeWorx sunucu yönetimi içindir, SiteWorx ise web sitesi yönetimi içindir.

Bir web barındırıcısıysanız veya müşteriler için web siteleri geliştiriyorsanız, InterWorx ile barındırma hesaplarını ve sunucu kullanımını yönetebilirsiniz.

Kullanıcılarınız kendi web sitelerini, yedeklerini, etki alanlarını ve e-posta hesaplarını yönetmek için SiteWorx'u kullanacaklardır.

InterWorx, cPanel tarafından kullanılan bir otomatik kurulum uygulaması olan Softaculous ile ortaktır.

Bu, sunucunuza cPanel'e yüklemeye alışkın olduğunuz diğer tüm uygulamalarla birlikte WordPress'i yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Ne yazık ki, InterWorx yalnızca Linux tabanlı RedHat ve CentOS işletim sistemleriyle çalışır.

Ayrıca pek çok üçüncü taraf uygulamasıyla entegre olmazlar ve esas olarak Apache ve MySQL'i desteklerler.

Release date : 18.06.2023 Author : Samet Views : 173 Category : Servers

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.