Linux Pdf okuyucu ve düzenleyiciler

Linux Pdf okuyucu ve düzenleyiciler

Ubuntu, popüler bir Linux dağıtımıdır ve PDF dosyalarını görüntülemek, düzenlemek ve oluşturmak için çeşitli programlar sunmaktadır. İşte Ubuntu'da kullanabileceğiniz bazı PDF programları:

1. Evince: Ubuntu'da varsayılan olarak gelen Evince, PDF ve diğer belge türlerini görüntülemek için hafif ve kullanıcı dostu bir belge görüntüleyicisidir.

2. Okular: KDE masaüstü ortamına ait bir belge görüntüleyicisidir. PDF'lerin yanı sıra, çeşitli belge türlerini görüntülemek için kullanılabilir.

3. Atril: Linux Mint gibi bazı dağıtımlarda varsayılan olarak gelen MATE masaüstü ortamına ait bir PDF görüntüleyici.

4. MuPDF: Hızlı ve hafif bir PDF görüntüleyici ve belge işleme kütüphanesi. Komut satırı aracı olarak kullanılabilir.

5. PDF Studio: Ticari bir PDF düzenleme programıdır ve temel düzenleme işlemleri için kullanılabilir. Ücretsiz sürümü de mevcuttur.

6. LibreOffice Draw: LibreOffice ofis paketinin bir parçasıdır ve PDF dosyalarını görüntülemenin yanı sıra düzenlemenize ve belgeler oluşturmanıza da olanak tanır.

7. Master PDF Editor: PDF dosyalarını düzenlemek ve imzalamak için kullanışlı bir PDF düzenleme aracıdır. Hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri bulunmaktadır.

Bu programlar, Ubuntu'da PDF dosyalarını görüntülemek ve düzenlemek için kullanabileceğiniz yaygın seçeneklerden sadece birkaçıdır. İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak diğer farklı programları da deneyebilirsiniz.

Release date : 07.08.2023 Author : Samet Views : 261 Category : Ubuntu

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.