Phpstrom Ubuntu Kurulumu

Phpstrom Ubuntu Kurulumu

PhpStorm, bir PHP IDE'sidir ve Ubuntu üzerinde Snap paketi kullanarak kolayca kurulabilir. İşte PhpStorm'u Ubuntu'da Snap kullanarak nasıl kuracağınızı gösteren adımlar:

1. İlk olarak, Snap Store'u sisteminizde etkinleştirin (çoğu Ubuntu sürümünde zaten etkinleştirilidir). Snap Store'u etkinleştirmek için terminali açın ve şu komutu kullanın:

sudo apt update
sudo apt install snapd

2. PhpStorm'u yüklemek için aşağıdaki komutu kullanın:

 sudo snap install phpstorm --classic

   Bu komut, PhpStorm'un Snap paketini indirir ve yükler. `--classic` bayrağı, Snap paketinin sistem kaynaklarına tam erişim izni almasını sağlar.

3. PhpStorm yüklendikten sonra başlatmak için şu komutu kullanabilirsiniz:

phpstorm

PhpStorm artık Ubuntu sistemizde yüklü ve kullanıma hazır olmalıdır. Artık PhpStorm'u kullanarak PHP projelerinizi geliştirebilirsiniz.

Release date : 13.10.2023 Author : Samet Views : 220 Category : Ubuntu

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.