Plesk Sunucu Yönetim Paneli

Plesk Sunucu Yönetim Paneli

Plesk, Liquid Web, Vultr, DigitalOcean, Google Cloud ve A2 Hosting dahil olmak üzere birçok sunucu sağlayıcı tarafından cPanel alternatifi olarak kullanılan merkezi bir kontrol paneli yazılımıdır.

Bu kontrol paneliyle cPanel'de yapabildiğiniz görevlerin çoğunu gerçekleştirebilirsiniz.

WordPress, güvenlik yazılımı, geliştirme yazılımı ve daha fazlası dahil olmak üzere üçüncü taraf uygulamaları ve uzantıları doğrudan arayüzden yüklenebilir.

Plesk, Windows Server ve Linux tabanlı işletim sistemleri, Apache, Nginx, PHP'nin en son sürümleri, Git, MariaDB, MySQL ve phpMyAdmin çalıştıran sunucuları destekler.

Kullanıcı hesaplarını, veritabanlarını, etki alanlarını, yedeklemeleri ve daha fazlasını yönetebilirsiniz.

Release date : 18.06.2023 Author : Samet Views : 165 Category : Servers

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.