Remmina ile uzak masaüstü bağlantısı

Remmina ile uzak masaüstü bağlantısı

Remmina Uzak Masaüstü İstemcisi
Remmina, GTK+ ile yazılmış, büyük monitörlerin veya küçük netbook'ların önünde çok sayıda uzak bilgisayarla çalışması gereken sistem yöneticileri ve gezginler için yararlı olmayı amaçlayan bir uzak masaüstü istemcisidir.

Remmina, entegre ve tutarlı bir kullanıcı arayüzünde birden fazla ağ protokolünü destekler.

Şu anda RDP, VNC, SPICE, NX, XDMCP, SSH ve WWW desteklenmektedir.

Remmina, GNU GPL lisansı altında yayınlanan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır.

Örnek olarak ; Remminayı Linux Ubuntu tabanlı  elementary OS'a kuralım. İlk önce sistemden snapd uygulamasını ve sistemi güncelliyoruz. 

Terminali açıp 

sudo apt update
sudo apt install snapd

Sistem güncellemesi ve Snapd kurulumundan sonra remmina kurulumu için aşşağıdaki komut satırını terminale yazarak remminayı kurmuş oluyoruz. Uygulamalar kısmında remmina olarak aratarak bağlantı istediğiniz uzak bilgisayar veya sunucuya ulaşabilirsiniz. 

sudo snap install remmina

Release date : 29.06.2023 Author : Samet Views : 230 Category : ElementaryOS

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.