Webmin Sunucu Yönetim Paneli

Webmin Sunucu Yönetim Paneli

Webmin, Unix benzeri sunucular ve dünya çapında yıllık yaklaşık 1.000.000 kuruluma sahip hizmetler için web tabanlı bir sistem yönetim aracıdır. Bunu kullanarak, kullanıcılar, disk kotaları, hizmetler veya yapılandırma dosyaları gibi işletim sistemi dahili öğelerini yapılandırmanın yanı sıra BIND DNS Sunucusu, Apache HTTP Sunucusu, PHP, MySQL gibi açık kaynaklı uygulamaları değiştirmek ve kontrol etmek mümkündür.

Release date : 19.06.2023 Author : Samet Views : 151 Category : Servers

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.