Wordpress Akismet nedir ?

Wordpress Akismet nedir ?

Akismet, WordPress kullanıcılarının spam yorumları otomatik olarak tespit etmek ve engellemek için kullanılan bir eklentidir. WordPress'in resmi bir eklentisi olan Akismet, spam yorumları filtrelemek ve kullanıcıları bu spam yorumlardan korumak için etkili bir çözüm sunar.

Akismet, yüksek bir spam tespit oranına sahip olan bir "spam filtreleme" sistemidir. Eklenti, yorumları bir dizi algoritma ve veri tabanı kullanarak analiz eder ve spam olarak sınıflandırılan yorumları otomatik olarak engeller. Ayrıca, kullanıcılar spam olarak işaretledikleri yorumları Akismet veri tabanına bildirebilirler, böylece diğer WordPress kullanıcıları da aynı spam yorumlardan korunabilir.

Akismet, yeni bir WordPress sitesi oluştururken genellikle önceden yüklü olarak gelir. Ancak, kullanmak için öncelikle Akismet'in resmi web sitesine kaydolup bir API anahtarı almanız gerekebilir. Bu API anahtarı, Akismet eklentisini WordPress sitenize bağlayarak spam tespiti için hizmeti etkinleştirecektir.

Akismet, spam yorumlarla mücadelede çok etkili bir araçtır ve birçok WordPress kullanıcısı tarafından tercih edilir. Spam yorumlarını otomatik olarak engelleyerek kullanıcıların daha temiz bir yorum deneyimi yaşamalarını sağlar.

Release date : 07.07.2023 Author : Samet Views : 210 Category : Scripts

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.