0ad Antik savaşın gerçek zamanlı strateji oyunu

0ad Antik savaşın gerçek zamanlı strateji oyunu

"0 A.D." (pronounced "zero ey-dee") bir özgür ve açık kaynaklı bir strateji oyunudur. Oyunun geliştirilmesi ve dağıtımı Wildfire Games tarafından yapılmaktadır. Oyunun adı, Milattan Önce (M.Ö.) sıfır yılına gönderme yapar.

Oyun, tarihi bir bağlamda geçer ve oyuncular antik çağda, M.Ö. 500'den M.S. 500'e kadar olan dönemde çeşitli uygarlıkları kontrol etme fırsatına sahiptir. Oyuncular, uygarlıklarını inşa etmek, kaynakları yönetmek, ordular kurmak ve düşmanlarla savaşmak gibi stratejik görevleri yerine getirirler.

0 A.D., birçok özellik ve ayrıntı içeren gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyuncular, tarihsel olarak doğru bir şekilde tasarlanmış bir oyun dünyasında oynarlar ve farklı medeniyetlere ait birçok özgün birim ve yapı ile etkileşimde bulunabilirler.

Oyunun açık kaynak olması, topluluk üyelerinin katkıda bulunmasına ve oyunun sürekli olarak geliştirilmesine olanak tanır. 0 A.D. oyununu resmi web sitesinden veya çeşitli diğer kaynaklardan indirebilir ve oynayabilirsiniz. Ancak, oyunun gelişimi ve özellikleri zaman içinde değişebilir, bu nedenle en güncel bilgileri resmi kaynaklardan kontrol etmek önemlidir.
0 A.D. oyununu Ubuntu üzerinde kurmak oldukça basittir. İşte adım adım bir rehber:

Depoyu Güncelle: Terminali açın ve sistemde bulunan tüm paketleri güncelleyin.  

sudo apt update
sudo apt upgrade

0 A.D.'yi Yükleyin:Aşağıdaki komutu kullanarak 0 A.D.'yi yükleyebilirsiniz.

sudo apt install 0ad

Oyunu Başlatın: Yükleme tamamlandıktan sonra oyunu başlatmak için terminalden veya uygulama menüsünden "0 A.D." yi çalıştırabilirsiniz.

​​​​​​​0ad  

Menüde "0 A.D." yazarak aratarak bulabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek, 0 A.D. oyununu Ubuntu'da kurabilir ve oynayabilirsiniz. Unutmayın ki oyunun güncel sürümleri çıkabilir, bu nedenle paket adları veya kurulum adımları zamanla değişebilir. En güncel bilgileri oyunun resmi web sitesi veya Ubuntu paket depolarından alabilirsiniz.
​​​​​​​

 

Release date : 11.12.2023 Author : Samet Views : 159 Category : Games

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.