Telefonda Sunucu Hatası Ne Demek

Telefonda Sunucu Hatası Ne Demek

Telefonda sunucu hatası ne demek bu problemi yaşayan kişilerin düşündüğü konuların başında gelir. Eğer Android cihazınızda görüyorsanız, bunun nedeni muhtemelen bir tür bağlantı sorunu yaşıyor olmanızdır.

Her ne kadar can sıkıcı bir sorun olsa da bunu çözmenin farklı yolları vardır. Bunların biri telefonu yeniden başlatmaktır. Cihazı tekrar başlayarak, soruna kısa sürede çözüm bulmanız mümkündür. Ancak cihazı yeniden başlatmanıza rağmen yaşanıyorsa farklı önerilere de göz atabilirsiniz.  Genel anlamda,

  1. Tarih ve saati kontrol edebilir,
  2. Google Play’de yaşanan bir sorunda Gmail şifresini kontrol etme gibi işlemleri yapabilir,
  3. Önbellek ve verileri temizleyebilir,
  4. Uygulama güncellemeyi tercih edebilirsiniz.

Genel hatları ile tüm bunları deneyerek, bir çözüm bulmaya gidebilirsiniz. Her birini tek tek deneyebilir, nasıl sonuçlar aldığınızı görebilirsiniz. Tüm denemelere rağmen yaşadığınız sorun devam ediyorsa, buna yönelik olarak teknik servis ile iletişime geçerek telefonda sunucu hatası için destek alabilirsiniz.  

Tarih  ve Saatin Kontrol Edilmesi

Telefonda sunucu hatası alıyorsanız ve yeniden başlatma çözüm sunmamışsa, cep telefonunuzun tarihini ve saatini kontrol etmeniz gerekir. Telefonunuzdaki tarih ve saati değiştirmek, ağ sertifikanızı ve dolayısıyla Google uygulamalarıyla olan iletişimi etkileyebilir.

Bu nedenle saat ve tarihin kontrol edilerek düzeltilmesi tavsiye edilir. Eğer devam ediyorsa telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını sıfırlamayı denenebilir.

Google Play’de Alınan Hataların Çözülmesi

Telefonda sunucu hatası Google Play uygulamasında da görülebilir. Bunun farklı nedenleri vardır. Birincisi internete bağlı olmamanızdır. Eğer internetiniz açık değil, mobil paketiniz bitmişse ya da wi-fi o an sorunluysa bu yaşanabilir.

Bu nedenle öncelikle interneti kontrol etmeniz, bir sorun olmadığını doğrulamanız önerilir. İkinci olarak Gmail şifrenizi doğru girmiş olduğunuzdan da emin olunmalıdır. Özellikle şifrenizi değiştirmişseniz, bu cihazınızda sunucu hatalarına yol açabilir.  Dolayısıyla telefonda şifrenizi güncellemeniz de tavsiye edilir.

Önbellek ve Veri Temizleme

Telefonda görülen sunucu hataları doğal olarak kullanıcıların canını sıkar ve nasıl çözülebileceği düşünülür. Eğer yukarıda bulunan işlemler çözüm sunmamışsa, önbellek ve veri temizleme yöntemine de gidilebilir:

  1. Telefonun ayarlar bölümüne giriş yapın.
  2. Uygulamalar bölümüne girin.
  3. Sorun yaşadığınız uygulamayı bularak üzerine dokunun.
  4. Önbelleği temizle ya da verileri temizle üzerine dokunun.

Ardından sadece telefonda sunucu hatası sorunu yaşayıp yaşamadığınız kontrol edilmelidir.

Uygulama Güncelleme

Eğer girmeye çalıştığınız uygulama eski bir sürümse, bu durum da telefonda sunucu hatası sorunu ile neticelenebilir. Bu gibi durumda ne yapabileceğinizi merak ediyorsanız, uygulamayı güncellemeniz tavsiye edilir.

Her ne kadar market uygulamaları otomatik olarak güncelleme yapsa da bazen bunun gerçekleşmediği zamanlar olabilir. Dolayısıyla manuel olarak market uygulamasından kontrol ederseniz güncelleme varsa görebilir, kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama güncellendikten sonra söz konusu aplikasyona girerek, telefon sunucu hatası sorunu durumunu inceleyebilirsiniz.

Release date : 13.07.2023 Author : Samet Views : 211 Category : Technology

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.