Yazılımcı Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Yazılımcı Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Yazılımcı bilgisayarı nasıl olmalı? Eğer yazılımcıysanız, bilgisayarınızı dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekir. Bu bakımdan nelere dikkat edilmesi gerektiği oldukça önemlidir. Böylece ihtiyaçlarınız için en uygun çözümleri keşfetmeniz mümkündür.

Ekran, değerlendirmeniz gereken seçeneklerden bir tanesidir. Çünkü çalışırken her zaman bilgisayarın ekranına bakılıyor olacaktır. Büyük bir ekran bu konuda aynı zamanda daha fazla iş yapmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca bunun gibi ekstra bir ekran bulundurmak da yararlı olabilir. Çünkü birden fazla sekme arasında geçiş yapmak, bir süre sonra işi yavaşlatabilir ve kişiler tarafından sıkıcı bulunabilir. Pencereleri ayırmak da görünürlüğü düşürdüğü için memnuniyeti azaltabilir.

Yazılımcı bilgisayarı nasıl olmalı diyorsanız ekranda bunlara özen göstermek, sonuçlarından daha fazla memnun kalmanıza olanak  tanıyabilir.

İşlemci

Yazılımcı bilgisayarı nasıl olmalı? Herhangi bir uygulamada ya da oyunda olduğu gibi, yüksek performanslı bir işlemciye sahip olmak her zaman daha iyidir.

Ancak insanlar her zaman bütçelerine en uygun seçenekleri bulmak ister. Bu nedenle işlemci seçerken nelere dikkat etmesi gerektiğini düşünebilir. Burada şu gibi konuları değerlendirmek önerilir:

  1. Ne kadar veri ile çalıştığınız
  2. Aynı anda kaç uygulama çalıştırdığınız
  3. Ne kadar yoğun şekilde çalıştığınız
  4. Eski bilgisayarınızın sizin için yeterli olup olmadığı

Temel olarak bunlara özen gösterirseniz, sonuçlarından daha fazla memnun kalacağınız bilgisayarlar elde etmeniz mümkündür.

RAM Bellek

Yazılımcı bilgisayarı nasıl seçilmeli diyorsanız, RAM Bellek de bunlardan bir tanesidir. İster masaüstü isterse laptop olsanız, kullanım şekli de fark etmeksizin bir bilgisayarın RAM belleği her zaman önemlidir. Bugün tavsiye edilen minimum RAM Bellek 8 GB’dır, ancak bellek seçerken işletim sistemlerinin de belirli bir miktar RAM gerektirdiği unutulmamalıdır.

Ancak ne seçerseniz seçin, yükseltilebilir olanlar her zaman tavsiye edilir. 8 GB seçeneğini seçtiyseniz, dizüstü bilgisayarınız en azından gelecekte 16 GB veya daha fazlasına yükseltilebilir olmalıdır. Çünkü eski bilgisayar sizin için yetersiz gelirse, lehimlenmiş RAM bellekler için yeni bir bilgisayar satın almanız gerektiğini gösterir.

Lakin yükseltilebilir seçenekler yeni bir cihaz almadan RAM belleğinizi 8’den 16’ya kolay bir şekilde çıkarmanıza yardımcı olur.

Depolama Birimi

Depolama birimi tüm bilgisayarlarda önemlidir. Yazılımcı bilgisayarı nasıl seçilmeli diyorsanız, yüksek boyutta olması gerekir. Böylece işinize daha fazla yarayabilir. Bunun yanı sıra cihazın performansının hızlı olmasını istiyorsanız, SSD olması da tavsiye edilir. Böylece işiniz ne olursa olsun en iyi seçenekleri görmeniz mümkündür.

İşletim Sistemi

Yazılımcı bilgisayarı nasıl seçilmeli diyorsanız, işlemci de dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesidir. Ancak burada tavsiye edilen bir seçenek yoktur, çünkü her yazılımcının çalıştığı sistemler farklılık gösterir.

Dolayısıyla genel anlamda projeleriniz neye yönelik oluyorsa, işletim sistemi de buna uygun olmalıdır. Eğer genel anlamda bunlara özen göstererek, daha iyi kararlar verebilirsiniz.

Release date : 25.03.2023 Author : Samet Views : 260 Category : Technology

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.