Yazılım Filmleri

Yazılım Filmleri

Yazılım filmleri bu konulu filmleri seven kişiler tarafından yaygın olarak sorulur. Bu çerçevede pek çok yapıt vardır. Who Am I bunlardan bir tanesidir. Toplamda 1 saat 46 dakika uzunluğunda olan film gerilim konuludur.

Filmin yönetmen koltuğunda Baran bo Odar olup oyuncuları arasında Tom Schilling, Elyas M’Barek ve Wotan Wilke Möhring gibi isimler vardır. Filmde Benjamin, genç bir bilgisayar dehasıdır. Ancak sadece Almanya’da değil, aynı zamanda dünya çapında tanınan bir isim olmayı istemektedir.

Bu bakımdan bir yeraltı hacker grubu onu aralarına almak için çağırınca, Benjamin bu tehlikeli teklifi kabul eder. Ne var ki başına geleceklerden henüz haber bulunmamaktadır.

Sosyal Ağ

Sosyal ağ, yazılım filmleri arasında değerlendirebileceğiniz yapıtlardan biridir. Toplamda 2 saat olup dram konulur bir yapısı vardır. Filmin yönetmeni David Fincher olup oyuncuları arasında Jesse Eisenberg, Justin Timberlake ve Andrew Garfield gibi isimler vardır.

Birçok kişi tarafından bilinmekte olan film Mark Zuckerberg ve arkadaşlarının öyküsüdür. Sürükleyici ve tatmin edici bir yapısı vardır. Başarının getirdiği zorlukları çok iyi anlatmakta olup özellikle ilk 30 dakikası izleyicileri ekrana kilitlemektedir.

Jobs

Yazılım konulu filmler arıyorsanız, Jobs bunlardan bir diğeridir. Biyografi ve dram konulu olup 2 saat 13 dakikalık bir süresi yer almaktadır. Filmin yönetmeni Joshua Michael Stern olup oyuncuları arasında,

  1. Ashton Kutcher,
  2. Dermot Mulroney,
  3. Josh Gad,

Gibi isimler yer almaktadır. Steve Jobs, üniversite eğitimini yarıda bırakarak Kaliforniya’ya, kendisini evlatlık edinen ailesinin yanına dönmüştür. Ne var ki Steve Jobs ailenin garajında arkadaşı Steve Wozniak ile beraber yaptığı çalışmalar ile o dönem adı Apple Computer olan teknoloji devini kurduğunda hiçbir şey de eskisi gibi kalmaz.

The Imitation Game: Enigma

The Imitation Game: Enigma, yazılım konulu filmler arasında düşünebileceğiniz yapıtlardan bir diğeridir. Biyografi ve dram konulu olup 1 saat 55 dakika süresi vardır. Yönetmen koltuğunda Morten Tyldum oturmakta olup oyuncuları arasında,

  1. Benedict Cumberbatch,
  2. Keira Knightley,
  3. Matthew Goode,

Gibi isimler yer almaktadır. Filmin konusu incelendiğinde II. Dünya Savaşı esnasında Nazi Almanya’sının egemenliği birçok cephede, çetin bir şekilde sürmektedir. İngiliz İstihbaratı tüm yoğun çalışmalarına, yüzlerce kişiyi çalıştırmasına karşılık Almanlar tarafından kullanılan Enigma şifreleme sistemini çözmeyi başaramamıştır.  Almanlar tarafından gizli bir şekilde şifrelenen yazışmalar, İngiltere ve müttefiklerine çok ağır kayıplara neden olmuştur.

Bu bakımdan İngiliz hükümeti de çözüm olarak Deniz Kuvvetleri çatısı altında, ülkenin en iyi şifre çözen beyinlerini ve kriptoloji uzmanlarını toplamıştır. Bunların arasında yer alan kişilerden bir tanesi de Alan Turing’tir.

Eğer yazılım konulu filmler arıyorsanız, bunlar sadece seçeneklerinizden bazılarıdır. Bunun yanı sıra farklı filmleri de inceleyebilir, aralarından zevklerinize en uygun olanlarını izlemek için tercih edebilirsiniz.

Release date : 14.07.2023 Author : Samet Views : 189 Category : Technology

Share : Twitter / Facebook

Comments Made
No comments have been written on this topic yet.
Write a Comment
Name & Surname :
E-Mail :
Web Site :
Message :
Security Code: Güvenlik Kodu
Frequently Asked Questions

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.
  • Browse Related Topics.